This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 +90 346 487 2473

Tarihçesi

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 yılında öğretim faaliyetlerine başlamıştır. İkinci öğretim programı da bulunan bölümümüze her yıl 65 Normal öğretim,65 İkinci öğretim olmak üzere 130 öğrenci alınmaktadır.

Misyon ve Vizyonu

Cumhuriyet Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nün amacı, bilgisayar ve insan, bilgisayar ve toplum, bilgisayar ve endüstri ile servisler bağlamında, bilgisayar tabanlı sistemlerin eleştirel analizinin yapılması, tasarlanması, değerlendirilmesi ve geliştirilmesine dair teori, ilkeler, uygulama ve teknik bilgilerin öğretilmesi, üretilmesi ve yayılmasıdır.

İmkanlar

Bilgisayar Laboratuvarları

Derslerin çoğu öğrencilerin projelerini ve ödevlerini modern işletim sistemlerinde (Linux//Windows) uygulamalarını gerektirir. Dersler kapsamındaki pratik çalışmalar ile öğrencilerin proje ve ödevlerini gerçekleştirebildiği 2 bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır. Tüm bilgisayarlar uygulama geliştirme amaçlarına yönelik olarak bölüme ait 3 adet sunucu ile bağlantılı çalışmaktadır.

Yazılım laboratuvarları dışında Elektronik Devreler ve Tasarım ve Mantıksal Tasarım dersleri için bir adet elektronik laboratuvarı, Gömülü Sistemler için bir adet Gömülü Sistemler ve Donanım laboratuvarı mevcuttur.

Bilişim Hizmetleri

Her öğrenciye bölümde kullanmak üzere bir bilgisayar hesabı verilir. Bu hesap, bir e-posta hizmeti ve öğrencilerin kendi web sitelerini yayınlayabilecekleri bir dosya depolama alanı ile birlikte gelir. 

Kablosuz Ağ

Öğrenciler edurom kapsamında üniversite kablosuz ağına erişebilmektedir. Bölüm bilgisayar laboratuvarları ve bölüm derslik katında kablosuz internet erişimi imkanına sahiptir.

 

İletişim Bİlgileri

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Kat:2 58140    Kampüs / SİVAS

0 346 219 1010 / 2473 
(Bölüm Sekreterliği / Öğrenci İşleri)
bilmuh@cumhuriyet.edu.tr


Kullanıcı Girişi

Konum

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account